Klenoty ostrova

Celodenní výlet se zastávkami na nejzajímavějších a nejkrásnějších místech ostrova, návštěva ženského kláštera Archanděla Michaela tyčícího se vysoko na útesu s fantastickým výhledem na Egejské moře. Turisté jsou vždy vítáni, ale pouze v odpovídajícím oblečení. Dámy v sukních a se zakrytými rameny, pánové v dlouhých kalhotách a v košili s rukávy. 

Nedoporučujeme fotografování uvnitř objektů, zejména při bohoslužbách. 

Aliki - zde můžete navštívit vykopávky se zbytky antického obětního chrámu a ranně křesťanských kostelů a vykoupat se v jednom z nejkouzelnějších zálivů ostrova. 

Panagia - malebná horská vesnička, která si bezpochyby získá srdce každého návštěvníka, dominantní kostel Panagias, postavený roku 1832, slaví vždy 15. srpna svátek, kdy se pořádá velká pouť. Je nemožné odolat a neokusit skopové maso pečené na rožni nebo místní specialitu ,,kokoretsi”. Mimo speciality z pečeného masa, je Panagia známa sladkým pamlskem, který připravují místní ženy, dodržujíc do písmene recept, který se vĕrnĕ přenáší z matky na dceru. Je opravdu těžké vybrat si mezi různými druhy těchto sladkostí, připravených z ořechů, fíků, dýní, pomerančové kůry a jiných plodin. 

A výrobna šperků IRIS Gold, která Vás ohromí především tisíci šperky ať už ze zlata nebo jiného drahého kovu, které mají mnohdy originální tvar a v porovnání s našimi šperky jsou naprosto jedinečné. Zde se můžete jak pokochat nesčetnou krásou, tak si domů přivézt hezký a výjimečný dárek pro sebe nebo své blízké, třeba jako suvenýr z ostrova, na kterém se v minulosti vyskytovaly četné naleziště zlata.